logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczkaW Marcu jak w garncu.

   

W dniu 26 marca 2009 roku zorganizowaliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy teleturniej na wzór telewizyjnej „Familiady”.  Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione ośrodki dla osób niepełnosprawnych z Tomaszkowic i Niepołomic.

familiada                    familiada

Etapy gry odbywały się drużynowo, mieliśmy okazję spróbować swoich sił z każdym ośrodkiem. Uczestnicy teleturnieju mogli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin życia oraz sprytem. Rywalizacja była zacięta, posiadane informacje i wyobraźnia w grze zaskakiwała zgromadzoną publiczność, która każdą prawidłowa odpowiedź nagradzała gromkimi brawami.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Niepołomic, nasi uczestnicy zajęli drugie miejsce, a zawodnicy z Tomaszkowic trzecie.

Zostały wręczone nagrody, zrobione pamiątkowe zdjęcia a osoby nabywające umiejętności w pracowni gospodarstwa domowego przygotowały poczęstunek.

Dodatkową atrakcją w tym miesiącu był integracyjny wyjazd do kina uczestników ferii zimowych organizowanych na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu. Dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne na wystawie wieńczącą dwutygodniowe zmagania ze sztuką, sprzedały swoje prace wykonane z gliny, masy solnej, witraże, biżuterię za łączną kwotę  366,00 zł.

projektu                    projektu

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia, pokryło koszty dowozu do kina oraz część należności za bilety wstępu – łącznie 560,50 zł. W ten sposób czterdziestu dziewięciu uczestników zimowych warsztatów 27 marca 2009 roku obejrzało familijną komedię „Marley i ja”. Dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne wróciły zadowolone i szczęśliwe. W przyszłości planujemy kontynuować tradycję wspólnych wyjazdów integrujących obydwie grupy.

Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu Stowarzyszenia za okazane wsparcie i możliwość uczestniczenia w wycieczce do kina.

Fot.E.S