logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka


WAKACJE Z RĘKODZIELNICTWEM W BRZEZIU  

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia przy wsparciu finansowym Gminy Kłaj w dniach 22-26 sierpnia 2011 roku  w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu zorganizowało po raz drugi w sezonie wakacyjnym, warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych pod nazwą” Wakacje ze sztuką. Zabawy z rękodzielnictwem”.

         

W artystycznym projekcie wzięło udział 38 osób niepełnosprawnych oraz 20 dzieci z  Gruszek, Brzezia, Kłaja i Szarowa.

Tym razem w zajęciach uczestniczyły dzieci od lat 4.. Pomimo utrudnień i modyfikacji planów pracy z dziećmi, przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W czasie pracowitego tygodnia uczestnicy brali udział w zajęciach kulinarnych, gdzie poznawali kuchnię najbliższych okolic, zajęciach ceramicznych, zajęciach z filcem, wełna czesankową i bibułą, oraz zajęciach stolarskich. Dodatkową atrakcją był wyjazd integracyjny do podziemi Rynku Krakowskiego, gdzie wszyscy zapoznali się z pradawną historią naszego najbliższego regionu.

29 sierpnia 2011 roku zaprosiliśmy uczestników warsztatów oraz ich opiekunów/rodziców na wystawę połączoną ze specjalną projekcją filmu powstałego podczas toczących się zajęć. Żywy dokument zobrazował zmagania tych najmłodszych i tych starszych podczas pracy w różnorodnych pracowniach.

Prace, które powstały podczas zajęć można było obejrzeć podczas przygotowanej wystawy.

Stowarzyszenie planuje w najbliższych latach kontynuować inicjatywę związaną z integracją środowiska lokalnego z osobami niepełnosprawnymi.