logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka


Szukaliśmy natchnienia w pięknie regionu

 

 

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” przy wsparciu finansowym Gminy Kłaj zorganizowało 25 czerwca 2012 r plener artystyczno-integracyjny dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Kłaj w Skamieniałym Mieście koło Ciężkowic.

          

    

Rezerwat ten został wybrany jako miejsce docelowe ze względu na bliskość położenia oraz słabą znajomość mieszkańców naszej Gminy co do istnienia tego” magicznego miejsca”.

Uczestnicy projektu przy okazji zwiedzenia Skamieniałego Miasta mieli możliwość uwrażliwić się na piękno okolicy, a swoje odczucia estetyczne przelać na płótno, papier podczas przygotowanych plenerów plastycznych na łonie natury. Była także okazja sfotografowania miejsc, które wywarły szczególne wrażenie na uczestnikach warsztatów.

Pomimo nie sprzyjającej aury w tym dniu, 50 osobowa grupa zobaczyła większość masywów skalnych jakie tam się znajdują, jednak sam plener trzeba było kontynuować w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gruszkach z powodu deszczu.

Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry powstały piękne obrazy, rysunki, szkice które będzie można obejrzenia 7 lipca 2012 r  od godz. 11:00 w ŚDS w Gruszkach podczas organizowanej wystawy połączonej z prezentacją multimedialna obrazującą wyjazd.

Serdeczne podziękowania chcielibyśmy skierować także do Pani Lucyny Buczek za wsparcie artystyczne które wzbogaciło przygotowany plener.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na przygotowaną wystawę!

 

 Autor. E.S