logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczkaŚladami Ojca Mateusza

Pod koniec czerwca grupa dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych udała się na wycieczkę do Sandomierza oraz Zamku w Baranowie, dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Dobro Dziecka" oraz wsparciu finansowym Gminy Kłaj

                        

Projekt "Panie kierowco poprosimy do Sandomierza!" zakładał artystyczną integrację dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Kłaj.             

Pogoda sprzyjała zwiedzaniu, piękne słońce i entuzjazm wszystkich wycieczkowiczów sprzyjał miłej i pełnej ciekawości atmosferze wyjazdu. 50 osobowa grupa zwiedziła podziemia Sandomierza poznając jego ciekawą historię oraz podążała śladami serialowego ojca Mateusza. Skorzystaliśmy z okazji sąsiadującego Zamku w Baranowie, gdzie przechadzaliśmy się jego korytarzami i komnatami, odpoczywaliśmy w przylegającym do niego parku zamkowym. Tam też zorganizowane zostały warsztaty plastyczne, gdzie wszyscy uczestnicy mogli przelać na kartkę papieru wrażenia z wycieczki. Na powstałych obrazkach górowały wieżyczki zamku, fontanna przyparkowa, księżniczki i rycerze..wszystko wytwory wyobraźni, zwłaszcza tych najmłodszych.

                         

Dzięki pokaźnej kolekcji powstałych prac w dniu 27 czerwca została zorganizowana wystawa w Środowiskowym Domu samopomocy w Brzeziu, która poprzedziła prezentacja multimedialna przedstawiająca najmilsze chwile spędzone w czasie wyjazdu. Na zdjęciach przeważały uśmiechy wszystkich uczestników. Miło  było wspomnieć raz jeszcze piękne okolice Sandomierza, jego zabytki, malownicze kamienice, choć samego Ojca Mateusza nie udało nam się zobaczyć.

Jednym słowem był to fantastyczny początek wakacji..co nas czeka w przyszłym roku, gdzie uda nam się zawitać, to tajemnica na którą wszystkich zapraszamy już dziś.

 

Autor i foto . Ewelina Makowiecka-Sieńko