logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka„Pracowity rok stowarzyszenia”

Zarząd Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” na wstępie pragnie złożyć podziękowania wszystkim osobom, które w 2009 roku wsparły finansowo i rzeczowo naszą Organizację.

W szczególności podziękowania kierujemy do Pana Rafała Sieńko, który nieodpłatnie zmodernizował, wyremontował i wymalował główną salę w Wiejskim Domu Kultury w Gruszkach, gdzie znajduje się Środowiskowy Dom Samopomocy  - prace przyczyniły się do poprawy estetyki pomieszczenia i podniesienia warunków pracy osób niepełnosprawnych tam uczęszczających.

Dziękujemy Panu Wojciechowi Migdałowi za męską pomoc, osobiste zaangażowanie i wsparcie działań Stowarzyszenia.

Podziękowania kierujemy także do Pani Eweliny Makowieckiej – Sieńko i Pani Kamili Skrzypek za niewyczerpalny potencjał pomysłów, które w 2009 roku wcielane zostały w życie. Dzięki realizowanym projektom i pozyskanym środkom finansowym poprawił się medialny wizerunek Stowarzyszenia.

Dziękujemy Paniom pracującym w Środowiskowym Domu Samopomocy – Beacie Bujak, Monice Janioł, Edycie Krzeczowskiej, Edycie Sieńko, Angelice Mleczko – za pomoc w realizacji projektów, za chęć działania i promowanie poczynań Stowarzyszenia w środowisku lokalnym.

Serdecznie dziękujemy Pani Teresie Chmielek za wolontaryjne zarządzanie stroną finansową Stowarzyszenia.

Podziękowania kierujemy także do Władz Gminy Kłaj za wsparcie i promowanie działań Stowarzyszenie, natychmiastową pomoc przy modernizacji kanalizacji i nieodpłatne  użyczenie Sali Widowiskowej na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Dzięki środkom finansowym uzyskanym z przekazanego przez Państwa 1% oraz środkom finansowym Urzędu Gminy w Kłaju, środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udało nam się w minionym roku zrealizować cztery projekty promujące działania organizacji: „Ferie ze sztuką”, Wakacje ze sztuką” – warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z gminy Kłaj, „Maraton sportowo-naukowy po Puszczy Niepołomickiej” zorganizowany dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu Wielickiego, współorganizacja „Święta Organizacji Pozarządowych Powiatu Wielickiego”.

Udało się nam wyremontować znaczną cześć pomieszczeń Wiejskiego Domu Kultury w Gruszkach, gdzie nasze Stowarzyszenie od 2002 roku prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych. Została wycyklinowana podłoga w głównej sali ośrodka, zmieniony wystrój pomieszczenia, wyremontowano dwie pracownie i utworzono łazienkę na pierwszym piętrze.

 Zaadoptowaliśmy ponadto pomieszczenia znajdujące się w piwnicy budynku na utworzenie pracowni ceramicznej, z której mogą korzystać osoby uczęszczające do tamtejszego Ośrodka Wsparcia, a w przyszłości dzieci, młodzież ze środowiska lokalnego.

Przygotowaliśmy miejsce na utworzenie ogródka przy ośrodku, który sprzyja terapii i rehabilitacji osób niepełnosprawnych został zakupiony girl ogrodowy, który służy nie tylko podopiecznym Środowiskowego Domu, ale także dzieciom i młodzieży ze środowiska lokalnego w różnorodnych spotkaniach integracyjnych.

Stowarzyszenie promuje także działania samorealizujące osoby niepełnosprawne poprzez sfinansowanie części kosztów związanych z profesjonalnym występie swoich podopiecznych na deskach Teatru Ludowego ze sztuką „Skąpiec”, ponadto dofinansowało wyjazd krajoznawczy w Sudety sześciu osobom ze Środowiskowego Domu Samopomocy.

Organizacja współorganizowała ponadto Andrzejkową imprezę integracyjną dla 120 osób niepełnosprawnych z terenu województwa małopolskiego oraz spotkanie wigilijne dla podopiecznych dziennego ośrodka wsparcia w Gruszkach.

Stowarzyszenie zorganizowało trzy zabawy taneczne w Wiejskim Domu Kultury w Gruszkach z których dochód został przeznaczony na remont pomieszczeń wyżej wymienionego budynku.

W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Dobrej Nadziei” z Krakowa, którego owocem jest pozyskanie środków finansowych ze struktur unijnych na realizacje w 2010 roku cyklu imprez „Integracja przez sztukę” , którego adresatami będą osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Wielickiego. Z pozyskanych środków doposażona zostanie pracownia ceramiczna działająca w Środowiskowym domu Samopomocy w piec do wypalania ceramiki.

Nadmieniamy, że osoby działające w stowarzyszeniu nie otrzymują żadnych profitów finansowych z racji działalności organizacji, działają wolontaryjne i społecznie.

W tym roku także zwracamy się z gorąca prośbą do wszystkich firm i osób prywatnych o dokonywanie odpisu 1% w rozliczeniu podatkowym na rzecz Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” o numerze KRS 0000057765, które zostaną przekazane na działalność statutową organizacji, za który z góry dziękujemy.

 

Zarząd Stowarzyszenia