logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka
IV Mini Playback Show  

23 paĽdziernika 2014 r na Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj odbyła się już cwarta edycja konkursu „Mini Playback Show”.

                               

Impreza integracyjna dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wielickiego, bocheńskiego oraz miasta Kraków została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „ Dobro Dziecka”z Brzezia oraz dofinansowana ze ¶rodków Powiatu Wielickiego.

            Uczestnicy konkursu przedstawili swoje umiejętno¶ci
w dziedzinie improwizacji solowej i grupowej prezentuj±c hity muzyczne z różnych epok muzycznych. W kategorii soli¶ci  zaprezentowane zostały przez podopiecznych z:  ¦DS                   z Brzezia  Bierz co chcesz” (Shazza ), ¦DS z Tomaszkowic – "Salvame" (RBD), ¦DS                    z Muchówki - „Puszek Okruszek” (Natalia Kukulska)  WTZ z Krakowa - „Billie Jeam” (Michael Jackson), ¦DS z Zagórzan -  „Cykady na Cykladach” (Manam), WTZ Z Łapanowa -  „Pójdę boso” (Zakopower).

            Dodatkowo w kategorii zespołów zaprezentowano utwory: „Samer night” - WTZ Z Krakowa (Oliwii Newton John i John Travolta), „O Hela” ¦DS Zagórzany (Zespołu Piersi), „Kawałek do tańca” - WTZ Łapanów (Poparzeni Kaw± Trzy,  „Mydełko Fa” ¦DS Brzezie (Marlena Drozdowskai Marek Kondrad), „Maminsynek” ¦DS z Tomaszkowic (zespołu Etna),  „Słodkiego miłego życia” WTZ z Muchówki (Kombi).

      
 

         

Jury ( przedstawiciele władz Powiatu Wielickiego i Gminy Kłaj), przy ocenianiu brało pod uwagę: jak najlepsze odwzorowanie wykonawcy/wokalisty), ogólny wyraz, oryginalno¶ć charakteryzacji, sposób poruszania się na scenie, jak najlepsze na¶ladowanie prezentowanej postaci (zespołu)

            Najwyżej oceniono w kategorii solowej przedstawiciela Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Za Torem z Krakowa- szczególne uznanie zyskał przede wszystkim za wierne odwzorowanie trudnego ruchu scenicznego Michaela Jacksona.

            Pierwsza nagroda w kategorii zespołowej powędrowała do przedstawicieli ¦rodowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu.  Wykonana przez uczestników piosenka „Mydełko Fa” zachwyciła nie tylko jury ale także licznie zgromadzon± jak co roku publiczno¶ć.

            Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy ..co przyniesie nam przyszły rok?!...przekonamy się podczas kolejnej…...juz V edycji.