logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczkaJasełka w wykonaniu osób niepełnosprawnych  

    W styczniu gościliśmy w Wiejskim Domu Kultury w Słomirogu, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez tamtejszą Radę Sołecką. Było to pierwsze spotkanie w tym roku, gdzie wystąpiliśmy z „Jasełkami” przygotowanymi przez grupę teatralną działającą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu.
Przygotowania do premiery zaczęły się już w październiku i po wielu godzinach intensywnych ćwiczeń, samodzielnego  przygotowania strojów dla aktorów i rekwizytów z wielka tremą nasi uczestnicy wystąpili przed zgromadzoną publicznością.

jaselka1

Przedstawienie choć krótkie, bogate było w kolędy i dokładnie obrazowało cud narodzenia Pańskiego.
Przybyli goście także włączali się do wspólnego kolędowania, atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna.

Niewidomi chłopcy z Domu Bożego Narodzenia w Niepołomicach przygotowali kolędy akompaniowane przy wtórze akordeonu. Pojawiły się te kolędy bardziej znane i te już zapomniane.
Obecnie przy współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Niepołomicach i profesjonalnymi aktorami trwają prace nad nową sztuką Moliera „Skapiec”, w której biorą udział nasi uczestnicy.

jaselka2                   jaselka3

Podopieczni naszego Ośrodka dwa razy w tygodniu jeżdżą na warsztaty teatralne do Niepołomic, gdzie ćwiczą kunszt aktorski – dykcję, zachowywanie się na scenie, powtarzają role.
Mamy nadzieję, że na przełomie kwietnia, maja będziemy mogli pochwalić się poczynaniami naszych aktorów przed szerszym gronem widzów z naszej gminy.

E.S

Fot.E.S