logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczkaFerie zimowe ze sztuka

   

Przy wsparciu finansowym uzyskanym z Urzędu Gminy w Kłaju Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia, organizuje w dniach 16-27 luty 2009 roku integracyjne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z terenu gminy Kłaj.

Cała inicjatywa ma miejsce w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu, gdzie siedemdziesiąt osób pod okiem wykwalifikowanej kadry uczestniczy w różnorodnych zajęciach.

Dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne biorą udział w warsztatach z gliną, z witrażem, dekoratorskich, teatralnych, kulinarnych.

ferie1                    ferie2

Działania mają za zadanie wesprzeć działania artystyczne na terenie gminy Kłaj oraz zapewnić integrację osób niepełnosprawnych z dziećmi i młodzieżą.

Istotną rolę odgrywa tu profilaktyka i przeciwdziałanie zjawiskom wykluczenia społecznego, usuwanie barier nietolerancji, uprzedzeń do osób chorych i niepełnosprawnych w środowisku ich życia.

Warsztaty umożliwią i ułatwią osobom niepełnosprawnym oraz dzieciom zdobywanie wiedzy, nabywanie umiejętności, rozwijanie talentów, realizację pasji.

Cały projekt zakończony zostanie wystawą zorganizowaną w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu w dniu 7 marca 2009 roku o godzinie 17-stej ( na którą wszystkich serdecznie zapraszamy).

Wystawa ma na celu przybliżenie społeczności lokalnej poczynań artystycznych dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych mieszkających na terenie gminy Kłaj.

ferie3                    ferie4

Będzie istniała możliwość obejrzenia dokumentacji fotograficznej z warsztatów, które odbyły się w czasie ferii na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu. Przygotowane zostanie przedstawienie teatralne przygotowane przez uczestników warsztatów.

W czasie wystawy będzie możliwość obejrzenia oraz zakupu prac wykonanych przez dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne w trakcie zajęć.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wspólny wyjazd do kina dla wszystkich uczestników warsztatów.

E.S

Fot.E.S