logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczkaFerie po japońsku w Gruszkach 

    Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” i Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzeziu organizuje w dniach 26-31 stycznia 2010 roku „Ferie po japońsku- integracyjne warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Kłaj”.

    Projekt współfinansowany jest ze środków publicznych Urzędu Gminy w Kłaju.
Podczas ferii 20 dzieci, młodzieży i 35 osób niepełnosprawnych uczęszcza na różnorodne zajęcia:  plastyczne, manualne, kulinarne, teatralne, globtroterskie, które mają przybliżyć uczestnikom warsztatów Kulturę Dalekiego Wschodu. Wszyscy chętni gościli już w Centrum Sztuki Japońskiej „Manggha” w Krakowie.

   W ramach zajęć uczestnicy wykonują przedmioty dekoracyjne typowo orientalne, natomiast w czasie zająć kulinarnych poznają specyfikę i walory kuchni japońskiej.

Na warsztatach teatralnych dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne wspólnie przygotowują przedstawienie, które zostanie zaprezentowane podczas spotkania artystycznego zaplanowanego na 6 lutego 2010 r w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gruszkach – na który serdecznie wszystkich zapraszamy!

Podczas spotkania będzie możliwość degustacji potraw japońskich, zakupu ciasteczek z wróżbami japońskimi, poznania gejszy, samuraja i zobaczenia smoka japońskiego.