logo33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka
















„Na sportowo i wesoło”

 

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnoprawnych „Dobro Dziecka” uzyskało dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnoprawnych na realizację ”Maratonu Sportowo-Naukowego po Puszczy Niepołomickiej”.

10 czerwca w imprezie udział wzięło 70 osób niepełnosprawnych ze Środowiskowych Domów Samopomocy w Brzeziu, Niepołomicach i Tomaszkowicach.

sport                    sport

Piękna pogoda przyczyniła się do uatrakcyjnienia całej inicjatywy. Zabawa polegała na zaliczeniu pięciu punktów rozrzuconych po Puszczy Niepołomickiej w których trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, przyrody, flory i fauny Polski, zręczności i dobrej kondycji fizycznej. Konkurencje polegały między innymi na rozwiązywaniu krzyżówek, qizów, konkurencji sportowych, segregowaniu przygotowanych odpadów itp. Uczestnicy bez większych problemów zaliczali każdy przygotowany punkt na trasie. Każdy z zawodników wrócił do domu z medalem i nagrodą.

 Równocześnie w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu odbywał się konkurs plastyczny na temat „Moja Puszcza” , rywalizacja toczyła się pomiędzy trzema ośrodkami – wygrała drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach.

Na wszystkich zebranych zawodników czekały kiełbaski z grila i słodki poczęstunek.

Maraton cieszył się dużym zainteresowaniem i Stowarzyszenie postara się kontynuować rozpoczęte działanie w przyszłym roku.