logo33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka
Z wielka Galą i wrażeniami
 

Od ponad pół roku pod okiem opiekunek Kamili Skrzypek,Justyny Layonelly oraz Adrianny Kaputy, wybrani uczestnicy z Środowiskowych Domów Samopomocy z Brzezia, Niepołomic i Tomaszkowic przygotowywali się do spektaklu teatralnego pt. „Skąpiec”.

          Dnia 30 czerwca w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie odbyła się uroczysta premiera przedstawienia. Przybyło wielu zaproszonych, dostojnych gości w tym rodzice i najbliżsi grających aktorów.

       przedstawienie                   przedstawienie2

   Już od samego rana w dniu premiery osoby niepełnosprawne przygotowywały się do występu, rozpoczęli próby na wielkiej scenie teatru, poddani zostali charakteryzacji, zostali przebrani w stroje z ówczesnej epoki.

Punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczęło się przedstawienie poprzedzone krótką przemową Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach Pani Magdaleny Migdał.

          Aktorzy zrobili wielkie wrażenie na publiczności, wyglądali zdumiewająco na wielkiej scenie ucharakteryzowani z dykcją i gestami profesjonalnych aktorów. Spektakl jednym zdaniem wypadł znakomicie.

Uczestnicy mimo tremy wykazali się talentem aktorskim i godną podziwu prezentacją.

          Z naszego Ośrodka w Brzeziu w spektaklu brały udział 4 osoby, z czego dwie z nich zagrały główne role. Skąpcem był  Pan Stanisław Stachowiak z Woli Batorskiej, a w rolę Elizy-córki tytułowej postaci wcieliła się  Pani Monika Wilkosz z Niepołomic.

przedstawienie3

Uczestnicy Środowiskowych Domów mieli okazję spełnić swoje życiowe marzenie – występ na profesjonalnej scenie, przed licznie zgromadzona publicznością. Nie lada wyczyn, wymagający mobilizacji, walki z tremą i otwartości.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami, zarówno aktorzy jak i panie odpowiedzialne za jego realizację otrzymały kwiaty i podziękowania. Było uroczyście i wesoło. Mamy nadzieję że  jeszcze nie raz będzie okazja obejrzeć ten spektakl.

 

Beata Bujak