logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka


"Ze zdrowiem na TY -IV Edycja"  

    
 Piękny , majowy dzień. Słońce, ciepły wiatr, przy stolikach zaprzyjaĽnione placówki z terenu Powiatu Wielickiego: podopieczni ¦rodowiskowego Domu Samopomocy z Niepołomic, Tomaszkowic i Zagórzan oraz gospodarze ze ¦rodowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu.
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro dziecka” w dniu 19 maja, już czterokrotnie zorganizowało maraton sportowo-naukowy po Puszczy Niepołomickiej dla osób niepełnosprawnych pod nazw± „Ze zdrowiem na Ty”.

                                          

Impreza została współfinansowana przez Powiat Wielicki, a polegała na przeprowadzeniu gry terenowej w Puszczy Niepołomickiej dla 30 osób niepełnosprawnych z ¦DS z Brzezia, ¦DS z Tomaszkowie, ¦DS z Niepołomic, ¦DS z Zagórzan. Zawodnicy (4 zespoły) mieli do przebycia 2 km trasy, w tym większo¶ć na terenie Puszczy Niepołomickiej. Podczas marszobiegu przechodzili 3 stanowiska, w których musieli rozwi±zywań różnorodne zadania które punktowały ł±cznie z czasem przebytej trasy. Było trzeba było rozwi±zać krzyżówkę sportow±, dopasować dyscypliny sportowe, do jej przedstawiciela sportowego, dopasowanie różnego rodzaju piłek do dyscyplin sportowych, wykonać slalom między słupkami, strzelićgola do bramki, szukać piłek w poszyciu le¶nym oraz ułożenie rozsypywanki.


 


Zwycięzcy otrzymali nagrody: I miejsce- ¦DS Niepołomice, II- ¦DS Brzezie, III- ¦DS Tomaszkowice oraz wyróżnienie dla ¦DS w Zagózranach. Dla wszystkich uczestników imprezy został przygotowany poczęstunek.
Podczas trasy do Puszczy Niepołomickiej niektórzy uczestnicy biegu zatracali się na sesji zdjęciowej robionej w piękno kwitn±cym rzepaku oraz z soczyst± zieleni± Puszczy.
Nasze spotkanie sprawiło wszystkim wiele rado¶ci, u¶miech nie schodził nam z twarzy ze względu na długi okres zamknięcia w domu i ograniczeniami kontaktu z drugim człowiekiem.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zapraszamy za rok. 

Autor E.M.S 
Zdjęcia: RS