logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka
"Po raz drugi - Ze zdrowiem na TY"  

Osoby niepełnosprawne w czterech placówek wsparcia dziennego  z powiatu wielickiego, w piękny poranek 10 maja 2019 r zmagali się w konkurencjach naukowo-sportowych w Puszczy Niepołomickiej. Gospodarzami wydarzenia było Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z Brzezia, a zadanie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Wielickiego.

 

                      

                               

Ponad 3 kilometrowe biegi grupowe po Puszczy urozmaicone zostały stanowiskami , gdzie uczestnicy mieli rozwiązywać zadania z zakresu ekologii, zdrowia i wziąć udział w konkurencjach sportowych. Impreza połączona była ze wspólnym biesiadowaniem, muzykowaniem i tańcami.

Rywalizacja pomiędzy placówkami była bardzo duża, o zwycięstwie decydowała szybkość zespołów i poprawność  wykonywanych zadań. Decydowały minuty i pojedyncze punkty i tak I miejsce w biegu zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzeziu, II miejsce  – Środowiskowy Dom Samopomocy w Niepołomicach oraz III miejsce Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach, Wyróżnienie- Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach.

Dumni jesteśmy, że każda grupa ukończyła bieg oraz  wykonała wszystkie, wszechstronne zadania. Mamy nadzieję, że za rok uda nam się powielić imprezę i pobić kolejne rekordy.

Autor i Foto.Ewelina Makowiecka-Sieńko