logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka
 "V Mini Playback Show"  

15 paĽdziernika na Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj odbyła się kolejna, pi±ta już edycja imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych „Mini Playback Show”. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” z dofinansowaniem ze ¶rodków Powiatu Wielickiego.

Jak co roku była to okazja do integracji i wspólnej zabawy dla uczestników z o¶rodków wparcia dla osób niepełnosprawnych  z terenu powiatu wielickiego, bocheńskiego oraz miasta Krakowa. Osoby występuj±ce miały za zadanie jak najwierniej odwzorować wykonawcę oryginalnego z uwzględnieniem między innymi charakteryzacji, ruchu scenicznego czy znajomo¶ci tekstu piosenki.

 

                               

Jury w skład którego wchodzili między innymi przedstawiciele władz Powiatu Wielickiego oceniało występy w dwóch kategoriach, zespołowej oraz solowej.

W tym roku w kategorii solowej I miejsce zdobył przedstawiciel ¦DS Brzezie, który zaprezentował utwór Michała Wi¶niewskiego „A wszystko to bo Ciebie kocham”. Został doceniony przede wszystkim za wierne odwzorowanie oryginału jak i ogromne zaangażowanie w występ. II miejsce w kategorii solowej otrzymał reprezentant ¦DS Zagórzany za piękne, liryczne wykonanie piosenki Krzysztofa Krawczyka „Ostatni raz zatańczysz ze mn±”. III miejsce zostało przyznane przedstawicielce ¦DS Niepołomice, która zachwyciła wszystkich wykonaniem utworu zespołu Krywań „Szalała, szalała”. Na scenie mogli¶my podziwiać także inne utwory w wykonaniu: przedstawiciel  WTZ Łapanów – Andrzej Rosiewicz „Chłopcy radarowcy”, WTZ za Torem, Kraków – Justyna Steczkowska „Oko za oko”, ¦DS Tomaszkowice – Paweł Gołecki „ Dziewczyna ze snu”.

   

W kategorii zespołu miejsce I otrzymali uczestnicy z ¦DS Zagórzany za bardzo żywiołowe wykonanie utworu „ Czerwone jagody”. II miejsce przypadło uczestnikom WTZ Łapanów, którzy w sposób niestandardowy i niezwykle oryginalny wykonali utwór zespołu Sopor, Marcin Kołaczkowski „Niezwyciężeni”. III miejsce otrzymali uczestnicy z ¦DS Niepołomice za wierne odwzorowanie piosenki „Dzi¶ prawdziwych cyganów już nie ma” Maryli Rodowicz i Stana Borysa. Na scenie zaprezentowali się również reprezentanci WTZ za Torem z Krakowa w utworze „Chłopaki nie płacz±” zespołu T.LOVE, ¦DS Brzezie w utworze „King Bruce Lee Mistrz” Franka Kimono oraz ¦DS Tomaszkowice w utworze „Rudy się żeni”.

      Pomimo, że był to konkurs każdy z występuj±cych zasłużył na pierwsze miejsce i nie tylko za przygotowanie piosenki, charakteryzację czy taniec ale przede wszystkim za ogromn± odwagę i serce włożone w każdy występ. Serdecznie wszystkim gratulujemy i z niecierpliwo¶ci± czekamy na kolejne występy za rok.

 

Autor: Monika Ruchlewicz

Foto. Monika Ruchlewicz