logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka
Nawlekając perły turystyki – Kazimierz Dolny nad Wisłą

Przy dofinansowaniu Gminy Kłaj, 7 lipca 2015 roku zorganizowana została przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka”, w charakterze artystyczno-integracyjnym, wycieczka do Kazimierza Wielkiego. Uczestnikami byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu oraz dzieci z terenu Gminy Kłaj.

                               

Kazimierz Dolny to miasto położone nad Wisłą w powiecie puławskim. Jest jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miast w Polsce. Dawniej słynęło z handlu zbożem, dzisiaj jest miastem turystyczno – wypoczynkowym, gdzie można zwiedzić wiele obiektów i miejsc zabytkowych.

      

           

Po przybyciu na miejsce uczestnicy projektu udali się do Dołu Korzeniowego podziwiając wystające, poskręcane fantastycznie korzenie drzew. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Rynku i czas wolny na pójście na lody czy zakup pamiątek. Wkrótce potem wszyscy udali się na obiad. Po obiedzie zorganizowana była przejażdżka meleksem po mieście, z którego można było zobaczyć i usłyszeć historię spichlerzy, gdzie dawniej przechowywano zboże, Kościołu Fara, Synagogi oraz Góry Trzech Krzyży. Gdy dobiegł końca czas zwiedzania uczestnicy podeszli nad Wisłę aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, po czym wrócili do autokaru. Ze względu na wysoką temperaturę powietrza, nie odbył się planowany plener artystyczno-plastyczny. Konkurs odbył się w następnym dniu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu, a jego rezultaty mogliśmy obejrzeć podczas przygotowanej wystawy w tym samym miejscu 10 lipca 2015 r .

Mimo męczącego upału, wycieczka się udała i z niecierpliwością wszyscy czekają na następną.

 

Stanisław Lisowki