logo 33

Stowarzyszenie Rodzicow Dzieci Niepelnosprawnych Dobro Dziecka
kreska cienka
Strona Glowna O Nas Osiagniecia Kontakt
kreska gruba

kreseczka
SDS
kreseczka
Wydarzenia
kreseczka
Galeria Zdjec
kreseczka
Plany na przyszlosc
kreseczka
Sprawozdania
kreseczka
1%
kreseczka


Wycieczka do "Być jak Winnetou"  

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych przy wsparciu finansowym Gminy Kłaj zorganizowało  kolejne artystyczne zajęcia wyjazdowo-poznawcze  do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti”. W wyjeździe uczestniczyli dzieci i młodzież z terenu Gminy Kłaj oraz osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeziu.

                               

Skansen „Fort Wapiti” znajduje się w miejscowości Zalasowa niedaleko Tarnowa. Dzięki miłym paniom przebranych w stroje indianek, uczestnicy wyjazdu poznali historyczną prawdę i kulturę Indian Ameryki Północnej. W namiotach tipi mięli okazję zobaczyć urządzone w starym stylu domostwo, wyposażone we wszystkie charakterystyczne sprzęty a także pokaźną kolekcję broni. Najzabawniejsze jednak były zawody w których  odbyły się takie konkurencje  jak: strzelanie z łuku, rzuty włócznią ,dmuchawki i wiele innych. Po zawodach odbył się konkurs rysunkowy. Na zakończenie każdy mógł zatańczyć  jeden z tradycyjnych tańców  Indiańskich.

 

30 sierpnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Brzeziu odbyła się wystawa prac wykonanych podczas wyjazdu oraz projekcja pięknych zdjęć z wyjazdu.

 

                                 Stanisław Lisowski